Dünya Haberleri

DÜNYA

  Bakımsız kadın boşanma nedeni

  Nurettin KURT/ANKARA
  09.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Öğretmen Kazım T, eşi Nevran T’nin kendisi başta olmak üzere evine ve çocuklarına karşı temizlik ve bakım görevlerini yerine getirmediğini, bu nedenle, evin içinde böcekler gezdiğini, çocukların kötü koktuğunu öne sürerek boşanma davası açtı.

  Tanıkların kocanın iddialarını doğruladığı mahkemede boşanma kararı çıktı. Öğretmen Kazım T’nin "temizlik ve bakım görevlerini yerine getirmediği" gerekçesiyle eşi Nevran T. aleyhine açatığı boşanma davasında tanıklar çarpıcı ifadeler verdiler. Çocuk bakıcısı Esra S. şunları anlattı:

  "Çocuklara bakarım, ancak akşamın gelmesi için dua ederdim. Akşam geldiklerinde hemen pis kokulu evden kaçar, evime gidince banyo yapardım. Nevran Hanım evin temizliği ile hiç ilgilenmez, ben yapınca da ’Benim pisliğime sen yetişemezsin, sen sadece çocuklarla ilgilen’ derdi."

  Tanık Derya Ö. de ifadesinde "Bir defa evlerine gittim, evin pisliği ve tozu nedeniyle kendi evime döndüğünde çoraplarıma kadar her şeyimi balkondan silkelemek zorunda kaldım, evin içi çok kötü kokuyordu" dedi. Çiftin boşanmasına karar veren Ankara 5. Aile Mahkemesi Hakimi Sebahattin Ali Erdem, "bakımsız ve pis kadının olayda ağır kusurlu olduğunu" belirttiği kararında şu satırlara yer verdi:

  "Davalının işinde başarılı olması, eşine ve çocuklarına karşı yükümlülükleri, çocukların bakım ve gözetimi, evin ve çocukların temizliği konularında ihmalkar olmasını gerektirmez. Oysa davalı, ihmalin ötesinde ağır kusurludur. Tarafların boşanmalarına, müşterek çocukların velayetini babaya, davalının ağır kusurlu olduğu gözetilerek nafakalar kaldırılmış olup, velayeti babaya verilen çocuklar için toplam 200 YTL davalı anneden alınarak babaya verilmesine karar verildi."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı