GeriDünya Bağdat'ta 3 saldırıda 32 kişi öldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bağdat'ta 3 saldırıda 32 kişi öldü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta bu sabah ikisi bomba yüklü araçla, biri intihar saldırısı, biri de havan topuyla dört saldırı düzenlendiği ve saldırılarda en az 32 kişinin öldüğü, 80 kişinin yaralandığı bildirildi.

Saldırıların yol açtığı can kaybına ilişkin henüz çelişkili açıklamalar gelirken, ikisi de polise dayanan uluslararası haber ajanslarından AP, saldırılarda en az 15 kişinin öldüğünü, onlarca kişinin yaralandığını, Reuters ajansı ise en az 13 kişinin öldüğünü, 40 kişinin yaralandığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, Bağdat'ın güneydoğusundaki bir küçük pazaryeri ve Şii camisi yakınındaki Karada mahallesinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 4 kişinin öldüğünü, 16 kişinin yaralandığını kaydetti.
Bir başka polis yetkilisi, kentin doğusundaki Yeni Bağdat mahallesinde bir polis devriyesinin hedef alındığı bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 8 kişinin öldüğünü, hepsi sivil 10 kişinin yaralandığını açıkladı. Yetkili, aynı mahallede bir benzin istasyonu yakınında bir intihar saldırganının üzerindeki patlayıcıları infilak ettirmesi sonucu 3 kişinin öldüğünü, 4 kişinin yaralandığı söyledi.

Yetkililer, kent merkezindeki tiyatro yakınında da dördüncü bir patlamanın meydana geldiğini açıklarken, bu patlamaya, ilk belirlemelere göre havan topu mermisinin yol açtığı kaydedildi.

Bağdat'taki saldırılarla ilgili gelen ilk haberlerde 3 patlama meydana geldiği bildiriliyordu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle