Dünya Haberleri

DÜNYA

  BAE'den Katar'a 'İran ve Türkiye' suçlaması

  Ajanslar ve hurriyet.com.tr
  08.06.2017 - 20:35 | Son Güncelleme:

  Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Anwar Gargaşh, Katar'ın, 'Türkiye ve İran'dan yardım talep etmesinin' krizde 'yeni bir trajik sayfa açabileceğini' söyledi. Gargaşh, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Katar'ı ayrıca krizi tırmandırmakla suçladı.

  Gargaşh, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Kafa karıştıran, kafası karışmış kardeş ülkenin krizi tırmandırması ve iki Arap olmayan ülkeden yardım talep edip, bir tanesinden de askeri koruma istemesi, krizde yeni bir trajik ve komik sayfa açabilir."

  Anwar Gargash ayrıca dış ülkelerden yardım istemenin krize çözüm oluşturmayacağını savundu ve Katar'ın 'krizi tırmandırmak' yerine 'akılla' davranmasını dilediğini yazdı. Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Enver Muhammed Gargaş, Katar'ın 'Türkiye ve İran'dan yardım talep etmesinin', krizde 'yeni bir trajik sayfa açabileceğini' söyledi.

  Türk jetleri Katar yolcusuTürk jetleri Katar yolcusu

  Gargaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Katar'ı ayrıca krizi tırmandırmakla suçladı.

  'KAFASI KARIŞIK KARDEŞ ÜLKE…'
  Gargaş, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Kafa karıştıran, kafası karışmış kardeş ülkenin krizi tırmandırması ve 2 Arap olmayan ülkeden yardım talep edip, bir tanesinden de askeri koruma istemesi, krizde yeni bir trajik ve komik sayfa açabilir."

  Dış ülkelerden yardım istemenin krize çözüm oluşturmayacağını savunan Gargaş, Katar'ın 'krizi tırmandırmak' yerine 'akılla' davranmasını dilediğini ekledi: "Katar'a rasyonel davranıp kibir ve inattan vazgeçmesi için yeniden çağrıda bulunuyoruz. Krizi tırmandırmanın yararı yoktur, dış ülkelerin yardımı nedeniyle güçlenmiş hissetmek de bir çözüm oluşturmaz. Çıkış yolu, şeffaf ve dürüst olan yeni bir söylemdir."

  Katar’a destek çıkmadan önce iki dakika düşününKatar’a destek çıkmadan önce iki dakika düşünün

  'KRİZİN EN TUHAF KISMI…'
  Gargaş, krizin en 'tuhaf' kısmının, 'kardeş ülkenin' kimlerle taraf olmasında olduğunu da vurguladı: "Bir İranlı, Türk, Hamas, devrimci, siyasi ideolog, Müslüman Kardeşler ve biz Arap Körfezi kardeşini girdiği yoldan çevirmeye çalışıyoruz."

  Dün TBMM Genel Kurulu'nda alınan kararla, Katar'a Türk askerinin konuşlandırılması kararı alınmıştı.

  KısırdöngüKısırdöngü

  Game of ThronesGame of Thrones

  10 maddede Katar krizi10 maddede Katar krizi

  Suud, BAE, Bahreyn ve Mısır dan ortak bildiri: Katara karşı yeni hamleSuud, BAE, Bahreyn ve Mısır 'dan ortak bildiri: Katar'a karşı yeni hamle

  KısırdöngüKısırdöngü

  Suudi Arabistandan otellere talimat...Suudi Arabistan'dan otellere talimat...

  BAEden Katara İran ve Türkiye suçlaması

  Etiketler: bae , katar , türkiye , iran
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı