Dünya Haberleri

DÜNYA

  Babam kardeşlerimi, kardeşim de kızını taciz etti

  Hürriyet Haber
  22.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İrlanda, Katolik Kilisesi’nde çocuklara yönelik taciz skandallarının şokunu atlatamadan ülkenin en ünlü politikacısının “aile içi taciz” itiraflarıyla sarsıldı.

  Kuzey İrlanda’nın İngiltere’den bağımsızlığı için mücadele eden ayrılıkçı İrlanda Cumhuriyetçi Ordusu’nun (IRA) siyasi kolu olan Sinn Fein Partisi’nin lideri Gerry Adams (61), “babasının aile üyelerine duygusal, fiziksel ve cinsel tacizde bulunduğunu” açıkladı. “Kendi kızına tacizde bulunduğu” suçlamasıyla karşı karşıya olan erkek kardeşi Liam Adams’ın da adalete teslim olmasını isteyen Gerry Adams, önceki akşam İrlanda Devlet televizyonu RTE’ye ailesinin “taciz geçmişini” anlattı.

  Ben tacize uğramadım

  Babasının, 10 çocuğundan bazılarına tacizde bulunduğundan 50 yaşına kadar haberdar olmadığını belirten Adams , “İnisiyatifimi kullanıp bu konuyla daha fazla ilgilenmeliydim, ama tacize maruz kalanlar artık yetişkin. Yasal sürece başvurup başvurmamak onların kararı” dedi. Liam Adams, kızı Aine Tyrell’a küçükken tacizde bulunmakla suçlanıyor.

  Oğlu Gerry’yi desteklemişti

  Oğlu Gerry’ye siyasi hayatında destek olduğu bilinen baba Gerry Adams’ın geçmişte (IRA) bir eylemi sırasında Belfast’ta bir polisi ayağından vurduğu için 8 yıl hapis cezası aldığı, ancak Sinn Fein-IRA hareketinde ön saflarda fazla yer almadığı belirtiliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı