Dünya Haberleri

DÜNYA

  Azeri vekil: Türkiye'nin gücünü ispatladı

  ALİ KAN/BAKÜ (DHA)
  21.09.2014 - 16:40 | Son Güncelleme:

  Azerbaycan Milletvekilleri Ganire Paşayeva ve Adil Aliyev IŞİD tarafından rehin olarak tutulan Türklerin serbest bakılmasıyla ilgili DHA’ya açıklamada bulundular.

  Azerbaycan Milletvekili Adil Eliyev, 101 gündür bu sevinçli haberi sadece Türkiye halkının değil, Azerbaycan halkının da merakla beklediğini ifade etti. Eliyev, Merhum Lider Haydar Aliyev’in ‘’Bir Millet İki Devlet’’ sözlerini hatırlatarak, Türkiye’nin kederi bizim kederimiz, sevinci ise bizim sevincimizdir ve burada rehinelerin serbest bırakılması, Türkiye’nin gücünü bir kez daha ispatlamıştır.

  Milletvekili Eliyev konuşmasına şöyle devam etti:
  "Türkiye'nin istihbarat servisi başarılı operasyon yaparak, Türk diplomatları tahliye etti. Bu Türkiye için çok büyük bir başarıdır. Başbakan Davutoğlu Bakü'deki seferini yarıda bırakarak diplomatları karşılamak için vatanına döndü . Bütün Türk halkını tebrik ediyorum, bu olay bir daha kanıtladı ki, Türkiye Devleti, her zaman kendi halkının yanında"

  KARDEŞLERİMİZİN SAĞSALİM VATANA DÖNMESİ BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ
  Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva ise, “Kardeş Türk halkının, Azerbaycan halkı her zaman sevinçte de, kederde de yanındadır. Kardeşlerimizin sağ salim vatana dönmesi bizi çok mutlu etti. Türk devletinin süreci çok başarılı bir şekilde yöneterek rehin olarak tutulan kardeşlerimizin burnu bile kanamadan ailelerine kavuşturulması, Türkiye’nin ne kadar güçlü bir devlet olduğunu bir kez daha ispatladı. İnşallah bir daha bu tür durumlar, acılar tekrarlanmaz” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı