GeriDünya Ayinde Papa'nın üzerine atladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ayinde Papa'nın üzerine atladı

Ayinde Papa'nın üzerine atladı
refid:13302431 ilişkili resim dosyası

Vatikan'da, Noel ayini sırasında bir kadın, Papa 16. Benedictus'un üzerine atladı. Bariyerlerden atlayan kadın Papa'yı yakasından çekerek yere düşürdü. Saldırının nedeni henüz tam olarak bilinmiyor ama kadının akli dengesinin bozuk olduğu açıklaması yapıldı.

PAPA'YA TUHAF SALDIRI -WEB TV

İŞTE O AN - FOTO GALERİ

PAPA'DAN NOEL MESAJI

 

Vatikan Basın Sözcüsü Peder Federico Lombardi, gece Aziz Petrus Bazilikasındaki ayin sırasında meydana gelen olayın akabinde Alman Papa 16. Benediktus'un sağlığında herhangi bir sorun bulunmadığı ve 82 yaşındaki Papa'nın Noel yortusuyla ilgili tüm kutlamalarda yer alacağını duyurdu.

 

Peder Lombardi, 16. Benediktus'un üzerine atlama girişiminde bulunan kişinin kimliği de Susanna Maiolo olarak açıklandı. Lombardi, 25 yaşındaki Maiolo'nun hem İtalya, hem İsviçre vatandaşı olduğunu ve psikolojik sorunları nedeniyle tedavi görmekte olduğunu da kaydetti.

 

Roma Katolik Kilisesinin lideri Papa 16. Benediktus, ayin sırasında meydana gelen olayda yere düşmüş, ardından hızla ayağa kalkmıştı. Olay esnasında 16. Benediktus'un yanında bulunan Kardinal Etchegaray ise yere düşmesinin ardından önce Vatikan'daki revire, daha sonra Gemelli Polikliniğine kaldırılmıştı.

 

KARDİNALİN UYLUK KEMİĞİ KIRILDI

Daha sonra yapılan açıklamada 87 yaşındaki Kardinal Etchegaray'ın uyluk kemiğinin kırıldığı belirtildi.

 

Kadın polise verdiği ifadede, amacının sadece Papa'ya sarılmak olduğunu söyledi.

 

Los Angeles Times gazetesi, kadının geçen sene de benzeri bir girişimde bulunduğunu ancak korumalarca engellendiğini bildirdi.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle