Dünya Haberleri

DÜNYA

  Avrupalı Parlamenter Frassoni'den Rumlara tepki

  STRASBOURG (A.A)
  10.07.2007 - 12:17 | Son Güncelleme:

  Avrupa Parlamentosunun Yeşil Grup Başkan Yardımcısı İtalyan parlamenter Monika Frassoni, Rum kesimi yönetimini, Kıbrıs sorununun çözümüne engel olmakla suçladı.

  Aynı zamanda Avrupa Parlamentosunun Kuzey Kıbrıs temas grubu üyesi olan Frassoni, "Rumlar, çözüm için hareket geçmemenin kendi çıkarlarına olduğunu düşünüyor ve çözüm için çaba göstermiyor" dedi.

  Avrupa Parlamentosunda düzenlediği basın toplantısında, temas grubunun geçen hafta Kıbrıs'a yaptığı ziyaret konusunda bilgi veren İtalyan parlamenter, KKTC'ye yapılacak mali yardımı organize etme görevi verilen AB destek bürosunun da gerektiği kadar aktif çalışmadığını söyledi.

  Frassoni, "Adanın iki tarafına da yaptığımız ziyaret sırasında çözüm isteyenlerin sayısının maalesef giderek azaldığını gördük, bu çok üzücü bir durum. Özellikle Kıbrıslı Türkler, büyük bir hayal kırklığı içinde ve motivasyonlarını yitirmiş" dedi.

  İtalyan parlamenter, geçen haftaki ziyaret konusunda AB Komisyonunun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn ile en kısa zamanda bir görüşeceklerini ve gözlemlerini kendisine ileteceklerini sözlerine ekledi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı