GeriDünya Avrupa'da İslamcılara 'Nazi' benzetmesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avrupa'da İslamcılara 'Nazi' benzetmesi

Amerika’da yayınlanan bir kitapta İslamcılar Nazilere benzetildi ve Avrupa’da artık Müslüman nüfusunun bir tehlike olduğu savunuldu.

Tony Blankley tarafından yazılan "Batı’nın Son Şansı: Medeniyetler Çatışmasını Kazanacak mıyız?" isimli kitapta "Radikal İslamcıların Avrupa’yı ve Amerika’yı ele geçirme tehdidi aynı 1940’larda Nazilerin tehdidi kadar ciddi" ifadesi yer aldı.

  

"Naziler Avrupa’yı ele geçirmeyi başaramadı ancak Militan İslam başarabilir" diyen Blankley, "Avrupa’nın bir İslami cihat merkezi olmasını göze alamayız" diye konuştu.

 

"İSLAMOFAŞİZM KAVRAMI"

 

Radikal İslam’ın "İslamofaşizm" olarak da adlandırılabileceğini söyleyen Blankley, "İslamofaşistler, 1930’larda Nazilerin sahip olduğu bütün ’avantajlara’ sahipler" dedi.

  

Nazilerin Alman mitolojisine döndüğü ve Ari ırka yönelmeye çalıştığı belirtilen haberde, radikal İslamcılar da aynı Naziler gibi mitlere ve dini kültürlerine sarılıyorlar" ifadeleri yer aldı.

  

Avrupa’da son 30 yılda Müslüman nüfus artışının bir tehdit olduğu savunulan kitapta, "Son 30 yılda Avrupa’daki Müslümanlar birkaç yüz binden 20 milyona çıktı. Peki şimdi onlar toplumlara entegre olabilecek mi yoksa Batı’yı İslamlaştıracak mı?" denildi.

  

Kitapta ayrıca, Hollanda’da Müslüman saldırganlar tarafından Hollandalı Film yapımcısı Theo van Gogh’un katledilmesinin ardından Hollanda’da artan ve pek çok caminin yakılmasına neden olan ırkçılık olayları ise "hayatta kalma içgüdüsü" olarak nitelendirildi ve çok kültürlülüğün bu tarz sorunlar yarattığı öne sürüldü.

 

"MÜSLÜMANLARIN AVRUPA’DA KURTARILMIŞ BÖLGELERİ VAR"

 

Avrupa’da yaşayan Müslümanların Paris, Roterdam ve diğer pek çok Avrupa şehirlerinde kendi yaşadıkları bölgeleri "kurtarılmış bölge" ilan ettiğini savunan kitabın yazarı, bu bölgelere "etnik Avrupalıların" ve hatta silahlı polislerin bile giremediğini iddia etti.

  

Blankley, böyle gitmesi halinde Avrupa’da "Küçük Felluceler"in olacağını öne sürdü.

  

ABD’nin İslamcılar yüzünden eke kez savaşa girmek zorunda kaldığını iddia eden Tony Blankley’nin kitabının bazı bölümleri editörü olduğu Washington Times gazetesinin de manşetinden duyuruldu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle