GeriDünya Avrupa’daki işi nefret suçları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avrupa’daki işi nefret suçları

Avrupa’daki işi nefret suçları
refid:28064504 ilişkili resim dosyası

Türk siyasetçi Gülsün Bilgehan, Avrupa Konseyi’nde ikinci kez başkan seçilerek Eşitlik ve Ayrımcılıkla Mücadele Komisyonu’nun başına geçti.

CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, Avrupa Konseyi’nin en önemli ihtisas komisyonlarından biri olan Eşitlik ve Ayrımcılıkla Mücadele Komisyonu’nun başkanlığına seçildi. Bilgehan, Avrupa’da ikinci kez komisyon başkanlığına seçilen ilk Türk siyasetçi oldu.

AYRIMCILIKLA MÜCADELE

Avrupa Konseyi’nin merkezi Strasbourg’da komisyonun dün yaptığı toplantıda, sosyalist grubun adayı Bilgehan’ın başkanlığa seçilmesiyle Avrupa Konseyi’nin üst yönetimine de girmiş oldu.
Gülsün Bilgehan’ın ilk işlerinden biri, Eşitlik ve Ayrımcılıkla Mücadele Komisyonu bünyesinde kurulan ‘Nefrete Karşı Milletvekilleri İttifakı’ olacak.

KOÇ DA KAZANDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç da, Avrupa Konseyi Tüzük ve Düzenleme Komisyonu başkanlığına seçildi. Strasbourg’da, 8 komisyon için yapılan başkanlık seçiminde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Üyesi Koç, sosyalist grup kontenjanından aday olduğu için başkanlık seçimini kazandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle