GeriDünya Avrupa’da soğuk hava kesintisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avrupa’da soğuk hava kesintisi

Avrupa’da soğuk hava kesintisi
refid:13280541 ilişkili resim dosyası

Avrupa’yı etkisi altına alan soğuk hava dalgasının yarattığı hasar büyüyor. İngiltere’den Balkanlar’a tüm kıtada etkili olan kar fırtınaları, en az 80 kişinin ölümüne neden oldu. Uçuşlar iptal olurken, Fransa’da elektrik kesintileri hayatı olumsuz etkiliyor.

TÜRKİYE'DE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ 

KARA KIŞ AVRUPA'YI FELÇ ETTİ - FOTO GALERİ

 

SOĞUK hava dalgası Avrupa’yı esir aldı. Avrupa’nın en düşük sıcaklığı, eksi 33.6 dereceyle Almanya’nın güneyindeki Bavyera’da tespit edildi. Sıcaklığın eksi 20 dereceyi bulduğu Polonya’da çoğu evsiz 42 kişi donarak öldü. Ukrayna’da 27, Fransa’da 2 kişi donarken, Almanya’daki kazalarda 6, Avusturya’dakilerde üç ölü olduğu bildirildi. İtalya’nın Venedik kentinde bile hava sıcaklığı eksi 7 derece.
Tren yolları da felç
Hava ve karayolunun alternatifi olan demiryolları da felç. İngiltere’yi Fransa ve Belçika’ya bağlayan, ancak geçen cuma Manş Denizi altındaki tünelde arızalanarak 2 bini aşkın yolcunun karanlıkta, yiyeceksiz ve içeceksiz, mahsur bir halde gecelemesine neden olan Eurostar trenleri “sınırlı” da olsa dün yeniden hizmete sokuldu. Ancak trenler sadece, üç gün boyunca seyahatleri ertelenen yolcuları taşıdı. Toplam 40 bin kişi gecikmelerden etkilenirken, Londra’daki istasyonda dört gündür tren bekleyenler olduğu kaydedildi.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle