GeriDünya Avrasya Maratonu sönük
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avrasya Maratonu sönük

23. Uluslarası Avrasya Maratonu'na geçen yıllara göre daha az katılım oldu. Maratonda Etiyopyalı atlet Turbe Biedasou birinci oldu.

Beşiktaş İnönü Stadı`na Yugoslav Sreten Ninkoviç ile birlikte giren Turbe Bedasou, finiş çizgisine yaklaşık 1 metre kala rakibini geçerek ilk sırayı aldı.

Maratonda, Yugoslav atlet Ninkoviç, 2.18,22`yle 2. olurken, Faslı atlet Erraoui Mouhammed de 2.18.35`lik derecesiyle 3.lüğü kazandı.

Yarışın ilk 20 kilometresini 3. sırada geçen Türk atlet Zeki Öztürk ise ilerleyen kilometrelerde aynı performansı gösteremeyerek gruptan koptu ve 2.23.07`lik derecesiyle maratonu 6. sırada tamamladı.

Öztürk ayrıca, bu derecesiyle organizasyon içinde gerçekleştirilenTürkiye Şampiyonası`nda da birinci oldu.

Türk atletlerden Cihangir Demirel, 2.24.10`la 7., Ahmet Ali Baş ise 2.27.38`lik derecesiyle 8. sırada kendine yer buldu.

Ayrıca maraton ikincisi Yugoslav sporcu Sreten Ninkoviç, Balkan Şampiyonu olurken, Romanya`dan Arthur Vianosmikos 2.22.18`le 2. sırayıaldı.

Balkan Şampiyonası`nda Türk atlet Zeki Öztürk, milli takımda yer almadığı için, maratonu 7. sırada tamamlayan Cihangir Demirel Balkan Şampiyonası`nda 3. oldu.

BAYANLAR ŞAMPİYONU PUSKINA   

Maratonda bayanlarda ise Ukrayna`dan Ludmila Puskina, 2.38.21`lik derecesiyle birinciliği, Mehtap Sızmaz 2.39.13`le 2.liği ve Bulgar Milka Mihailova da 2.40.39`la 3.lüğü aldı.

Türk sporcu Mehtap Sızmaz ayrıca, Türkiye Şampiyonası ve Balkan Şampiyonası`nda da ilk sırayı aldı.

Genel sıralamada bayanlarda Türk atletler Lale Öztürk 2.44.47`yle 6., Serap Aktaş ise 2.47.12`yle 8. sırada kendilerine yer buldular.

Bu arada bazı atletler yarış bitiminde fenalık geçirirken, bu yarışmacılara bitiş masasında kurulan acil serviste ilk müdahaleler yapıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle