GeriDünya Atina askeri ataşemizin aracı yakıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Atina askeri ataşemizin aracı yakıldı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'nın Atina'ya yapacağı ziyarete bir hafta kala askeri ataşemiz Albay Ahmet Haluk Arabacıbaşı'nın otomobili kundaklanarak yakıldı.

Arabacıbaşı'nın otomobili kullanılamaz hale gelirken yanındaki bir başka araç da ciddi şekilde hasar gördü.

Anarşist ‘‘Vicdan Kundakçıları’’ adlı örgütün üstlendiği saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

Saldırı Arabacıbaşı'nın Paleo Faliro semtindeki evinin önünde meydana geldi. Gece patlama sesiyle uyanan Arabacıbaşı hemen polisi ve itfaiyeye haber verdi ancak araç yanmaktan kurtulamadı.

Sky radyosuna telefon ederek saldırıyı üstlenen ‘‘Vicdan Kundakçıları’’ adlı örgüt Ocak başında tutuklanan anarşist Nikos Maziotis'in serbest bırakılmasını istiyor. Örgüt şimdiye kadar hemen her gece bir otomobili ataşe verirken saldırılarında özellikle yabancılara ve devlet kurumlarına ait araçları hedef alıyor.

Geçtiğimiz cuma gecesi Pire'de liman işletmesine ait bir araç, daha önce de Libya Büyükelçiliği'ne ait bir araç yakılmıştı.

Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği yetkilileri bu tür saldırıların önüne geçilmesi için Yunanistan hükümetinden, Türk diplomatların araçlarına sivil plakalar verilmesini istediklerini ifade ettiler.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı önümüzdeki hafta Batı Avrupa Birliği Savunma Bakanları toplantısı için Atina'ya gidecek.Yorumları Göster
Yorumları Gizle