GeriDünya Atatürk'e büyük terbiyesizlik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  235
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Atatürk'e büyük terbiyesizlik

Atatürk'e büyük terbiyesizlik
refid:13541857 ilişkili resim dosyası

Hollanda'nın en büyük turizm şirketinin yeni başlattığı reklam kampanyasında kullandığı afişlerde, Atatürk'ün para üzerindeki fotoğrafıyla, bikinili genç kızların fotoğrafının birleştirilmesi, gurbetçileri ayağa kaldırdı. Tepkiler üzerine Hollandalı şirket, herhangi bir art niyet taşımadıklarını ve afişleri toplattıklarını açıkladı.

İŞTE O AFİŞLER   

TEPKİ ALINCA AFİŞLERİ TOPLATTILAR / WEB TV  

Hollanda’nın büyük tur operatörleri arasında yer alan ‘D-Reizen,’ son reklam kampanyasında Türklerden büyük tepki çekti.                 

Ülkenin dört bir köşesinde sokak ve caddeleri süsleyen reklam panolarında asılan afişlerde bikinili kızın baş kısmına Atatürk resminin yerleştirilmesi tepkiyle karşılandı. 

“D Reizen bu resimle Atatürk’e hakaret etmiştir” diyerek reklam kampanyasına tepki gösteren Hollanda Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Yılmaz Çalışkan “D-Reizen böyle büyük bir yanlışı nasıl yapar anlamış değiliz. Reklam panolarındaki afişlerin derhal kaldırılması gerekir” diyerek, D-Reizen’ı eleştirdi.

ART NİYETLE YAPMADIK, AFİŞLER KALDIRILACAK

Konu hakkında görüşmesi yaptığımız D-Reizen’in Ticari İşlerden Sorumlu Genel Müdürü Ton Vendrig, “İnanın herhangi bir art niyetle bunu yapmadık. Normalde bu reklam afişleri ocak ayının sonuna kadar asılı kalacaktı. Gelen tepkiler üzerine afişleri kaldırma kararı aldık. En geç üç gün içerisinde bu afişler kaldırılacaktır” diyerek tüm Türklerden özür diledi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle