GeriDünya Assange davasında ‘pozisyon’a girildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Assange davasında ‘pozisyon’a girildi

Assange davasında ‘pozisyon’a girildi
refid:17009512 ilişkili resim dosyası

WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange’ın iki kadına cinsel saldırıdan suçlanacağı İsveç’e iadesine ilişkin kararın verileceği davanın önceki günkü duruşmasında seks pozisyonu tartışması çıktı. Assange’ın avukatları misyoner pozisyonunun tecavüz olamayacğını öne sürdü.

İNGİLTERE’deki Woolwich Ceza Mahkemesi’nde görülen WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange’ın tecavüzden yargılanması için İsveç’e iade edilmesiyle ilgili davada, savunma avukatları seks pozisyonlarıyla ilgili detaylı açıklama yaptı. Assange’ın tecavüze uğradığını söyleyen ismi Bayan A diye geçen kadının iddialarına yanıt olarak avukatları “İddia sahibi, Assange’ın üzerine yatarak güç kullandığını öne sürüyor, ama bu misyoner pozisyonudur. Bir ilişkide istenmeyen bir şey hemen sonrasında istenir olabilir. İlişkinin inişleri çıkışları vardır. Misyoner pozisyonu suç sayılmaz. Kadının rızası olmadığı yolunda bir suçlama yok” dedi.
Prezarvatif kullanmamıştı
Görüntülü savunmanın yapıldığı duruşmada savunma avukatı Geoffrey Robertson, kadının sırt üstü yattığı erkeğin üste olduğu misyoner pozisyonun tercih edildiğini, zorlama olmadığını savundu. İsveç tarafının avukatı Clare Montgomery ise bunun şiddet kullanmak olduğunu söyledi. Bayan A, polise verdiği ifadede Assange’ın elbiselerini zorla çıkardığını, kolyesini kopardığını, prezervatif kullanmayı reddettiğini belirtmişti. Assange’ın İsveç’e iadesine ilişkin karar, 24 Şubat’ta yapılacak duruşmada verilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle