GeriDünya Aşk masallarının hüzünlü prensesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aşk masallarının hüzünlü prensesi

Prenses Diana'nın 36 yıllık yaşamı, bir kovalamaca sırasında noktalandı. Sevdiği erkekle beraberdi. Onun yanında kendini mutlu ve özgür hissediyordu. Uzunbir aradan sonra ilk kez yüzü gülüyordu. Aşıktı ve önünde upuzun bir gelecek vardı. Hayatı boyunca aradığı masal aşkı bulduğunu düşünüyordu. Ancak ölüm, bir Paris gecesinde geç bulduğu aşka doyamadan onu yakaladı.

Bir süre önce, bir gazeteciye kızını anlatan annesi, ‘‘Diana çok duygusal bir çocuktu'' demişti, ‘‘ Çocukken, bir köşeye çekilir, kendi kendine hayaller kurardı. Masallardaki gibi yaşamak istemişti hep. Bu isteği bir süre için gerçekleşti. Ama ne yazık ki, masal çabuk noktalandı.''

Prenses Diana, çocukluk yıllarında annesiyle babasının ayrılmasından çok etkilenmişti. Üvey annenin yanında yaşamak onu bazı ruhsal sorunlarla karşı karşıya bırakmıştı. Üvey annesini hiç bir zaman sevmemiş, baba evinden kurtulmak için de bir anaokulunda öğretmenlik yapmaya başlamıştı.

Prens Charles ile karşılaştığı zaman utangaç, içine kapanık, sade bir genç kızdı. Ürkek bir tavşan gibi insanlardan kaçıyordu. Kendisinden 15 yaş büyük olan bir erkekle evlenmesini yadırgayanlar da olmuştu. Ancak Prenses Diana, Charles'a hayrandı. Olgun bir erkeğin eşi olmaktan mutluluk duyuyordu.

Ne yazık ki bu mutluluğu çok uzun sürmedi. Kocasının düğün gününde bile sevgilisi Camilla Parker Bowles ile beraber olduğunu öğrendiği zaman dünya başına yıkıldı. Kocasını bir başka kadınla paylaşmak istemiyordu. Mücadele edecekti. Prens Charles'ın evli bir kadınla olan ilişkisini noktalaması için ona baskı yapacaktı.

GÖLGEDEKİ KADINLA MÜCADELE

Prenses Diana, evliliğinin ilk yıllarında, Camilla Parker Bowles ile gizli gizli mücadele etti. Büyük oğlu Prens William dünyaya geldiği zaman, Prens Charles, genç eşinin yanından ayrılmadı. Fakat arası çok geçmeden, Prens'le Camilla Parker Bowles'un gizli gizli buluştukları haberleri Prenses Diana'nın kulağına gelmeye başladı. Evliliğinin geleceği tehlikedeydi. Prenses Diana, İngiliz halkının sevgilisi olmasının, kocasını çileden çıkardığını biliyordu. Kocasından intikamını bu şekilde almak istedi. Prenses Diana, dünya basınında bir numara olurken Prens Charles, etkisiz kalmaya başlamıştı. O günlerde Prenses Diana, oğlunun binicilik öğretmeni James Hewitt ile sıkı fıkı dost olmuştu. Çok geçmeden çeşitli söylentiler basında yer almaya başladı.

Prenses Diana ikinci çocuğuna hamileydi. Evliliğini kurtarmak için ikinci kez anne olmayı denemek istemişti. Prens Harry doğduktan sonra Prenses Diana, bu evliliğin artık yürümeyeceğini iyice anlamıştı. O günlerde James Hewitt ile beraberdi ve kocasından göremediği ilgiyi, James Hewitt'ten görüyordu.

Ne var ki, Prenses Diana, gene yanlış erkek seçmişti. James Hewitt, Prenses Diana'nın ona gönderdiği mektupları yayınlamayı göze almış, bu yasak ilişkiyi tüm ayrıntılarıyla herkese anlatmıştı.

BEKLENEN BOŞANMA

Masal prensesinin aşk masalında doğru gitmeyen bir şeyler vardı. Genç kadına tüm erkekler hayrandılar ama, onun seçtiği erkekler, Prenses Diana'yı yarı yolda bırakıyorlardı. Genç kadın, BBC'de yayınlanan bir tprogramında, kocasını aldattığını dünyaya açıkladıktan sonra evlilik noktalandı. Kraliçe Elizabeth, bir süredir ayrı yaşayan oğluyla gelinine boşanmalarını tavsiye etti. Galler Prensesi, yasaklı kişi olarak ilan edildi ve saraydaki görevleri sona erdirildi. Hatta bir süre ortalıkta görünmemesi tavsiye edildi.

Boşanma işlemleri tamamlandıktan sonra ise Prenses Diana ‘‘Ben artık özgür bir kadınım. Dilediğim erkekle ilişki kurabilirim. Bana kimse karışamaz‘‘ diyerek aşk hayatında özgürlüğünü ilan etti.

Ve işte o günden sonra da şaşırtıcı olaylar birbirini izlemeye başladı. Pakistanlı kalp cerrahı Hasnat Khan, Prensesi çok etkilemişti. Diana bu ünlü cerrahı sevdiğini gizlemiyordu. Onun Londra'da yaptığı bir kalp ameliyatına katılarak, sevdiği erkeğin yanında olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Daha sonra Hasnat Khan'ın ailesini ziyaret etmek için Pakistan'a gitti. Geri döndüğünde, hayatında bir aşk defteri daha kapanmıştı.

Semiramis Pekkan'ın eski kocasıyla da bir süre flört eden Diana'nın Christopher Whalley adlı yakışıklı bir emlakçıyla evleneceği yolunda da söylentiler çıktı.

Ve sonra bir haber, dünya basınına bomba gibi düştü. Prenses Diana, Harrods mağazalarının sahibi, Muhammed el Fayed ile beraberdi. Mısırlı iş adamının yatında çekilen fotoğrafları herkesi şaşırttı. Bu yaşlı adamla Prenses Diana'nın ne işi vardı? Belki de çocukluğundan kalan baba özlemi onu böyle yaşını başını almış erkeklere itiyordu. Çok geçmeden gerçek ortaya çıktı. Diana, Muhammed el Fayed'in oğlu Dodi Fayed ile beraberdi.

Diana uzun bir aradan sonra ilk kez mutlu gözüküyordu. Sevdiği erkekle Akdeniz'de tatil yapmanın keyfini yaşıyor, özlediği aşkın tadını çıkarıyordu. Ancak kötü talihi Diana'ya bu aşkı da çok gördü. Hayatı boyunca masallardaki gibi yaşamak isteyen ve bunu başaran talihsiz prenses, hiç bir masala uygun olmayan bir son ile dünyaya veda etti.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle