Dünya Haberleri

DÜNYA

  Aşk alemi koskoca gorili öldürdü

  Hürriyet Haber
  25.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sultan'ın kalbi aşka dayanamadı. Japonya'nın Kyoto Hayvanat Bahçesi'nde ilk kez üç dişiyle bir araya gelmesine izin verilen 28 yaşındaki goril kalp krizinden can verdi.

  Yetkililerin verdiği bilgiye göre, nesli tükenmekte olan Sultan yaklaşık iki aydır hemen yanıbaşındaki dişileri gözlüyordu. Veteriner uygun gördü ve önceki gün müthiş an gelip çattı. Kafesin kapısı açıldı ve Sultan dişilerine koştu. Hem bir değil, iki değil, tam üç dişi birden. Kyoto Hayvanat Bahçesi ilgilileri nefeslerini tutup Sultan'ın muazzam performansını izleme hayali kurarken, hiç beklenmedik darbe geliverdi.

  Dişileriyle birkaç dakika koşturan, oynaşan Sultan'ın koca kalbi bu olağanüstü heyecanı kaldıramadı. Yaklaşık 181 kg ağırlığındaki goril bir an donuverdi ve yere yığıldı. Veterinerler ilk yardıma koştu, suni teneffüs yaptı, ancak Sultan'ı yeniden yaşama döndürmek mümkün olmadı. En mutlu anında kalbi tekleyen gorilin ölmesini çok talihsiz bir olay olarak nitelendiren ilgililer, Sultan'ı Tokyo'daki Veno Hayvant Bahçesi'nden ödünç aldıklarını ve özellikle üç dişiyle buluşturup neslinin hızla çoğalmasının amaçladıklarını belirttiler.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı