GeriDünya Aşırı sağcı Şaron: Taviz verebiliriz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aşırı sağcı Şaron: Taviz verebiliriz

İsrail'de sağcı muhalefet partisi Likud'un genel başkanı Ariel Şaron, barış için ''acı da olsa'' bazı tavizler vermeye hazır olduğunu açıkladı.

İsrail devlet televizyonunda yayınlanan siyaset içerikli bir programa konuşmacı olarak katılan Şaron, ''Barışın nasıl yapılacağını biliyorum. Hepimizin istediği barışa ulaşmak için yeterli deneyime sahibim. Sanırım müzakere yapılması gerekiyor. Barış bazı acı tavizlerverilmesini gerektiriyor '' dedi.

Programda, Kudüs'ün bölünemeyeceği ve Filistinli mültecilerin geridönemeyeceği yönündeki görüşünü yineleyen Şaron, söz konusu tavizlerinne olduğuna açıklık getirmedi.

Şaron, Barak ile ulusal birlik hükümeti kurmaya sıcak baktığını belirterek, ABD Başkanı George Bush ile ''dostani'' bir telefon görüşmesi yaptığını da sözlerine ekledi.

Hükümet kurma arayışında olan İsrail'de, müstafi Başbakan Ehud Barak'ın tek rakibi olan Şaron, ''Barak'ı seviyorum ve ona bir asker olarak saygı duyuyorum, ama kendisinin devlet gibi çok karmaşık bir işleyişe sahip mekanizmayı yönetecek deneyimi yok'' diye konuştu.

Eski Genelkurmay Başkanı olan Barak, İsrail'de en çok madalyası olan asker olarak biliniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle