Dünya Haberleri

DÜNYA

  Aşağı Saksonya’dan Ankara’ya transfer oldu

  AA
  04.12.2017 - 11:38 | Son Güncelleme:

  Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti eski Sosyal Demokrat Parti (SPD) milletvekili Mustafa Erkan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun özel danışmanı oldu.

  MUSTAFA Erkan, genç yaştan beri Almanya’da siyasetle ilgilendiğini, SPD’nin Gençlik Kolları Başkanlığı ile İl Başkanlığı görevinin yanında, doğup büyüdüğü şehir olan Neustadt’ın Belediye Başkan yardımcılığı ve sonrasında da milletvekilliği görevlerinde bulunduğunu hatırlattı. Erkan, hem Bakan Çavuşoğlu’nun hem de kendisinin isteğiyle karşılıklı olarak özel danışmanlık görevini kabul ettiğini belirtti.
  Son zamanlarda Türkiye-Almanya ilişkilerinin düzelmesi ve Almanya’daki siyasetçilerin Türk düşmanlığından vazgeçmesi üzerine demeçler verdiğini ve Türkiye sevdasını her platformda dile getirmeyi kendisine görev bildiğini ifade eden Erkan, şunları kaydetti:

  ‘ŞEREF VE ONUR DUYDUM’
  “Her zaman örnek aldığım, dünyanın da örnek alması gerektiğini her konuşmamda altını çizerek vurguladığım, Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun özel danışmanı olarak göreve başladım. Türkiyemizin daha da büyümesi için yapılan çalışmalarda yer alacak, Avrupa’da aldığım eğitim ve tecrübelerim doğrultusunda ülkeme daima hizmet edecek olmaktan dolayı şeref ve onur duydum.”

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı