GeriDünya Arnavutluk'ta sular durulmuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arnavutluk'ta sular durulmuyor

Arnavutluk'ta sular durulmuyor

Arnavutluk’ta hükümet ile ana muhalefet arasında başlayan gerilim devam ediyor. Arnavutluk Başbakanı Berişa ana muhalefet liderini suçlarken, muhalefet gösterilerin Arnavutluk’un birçok bölgesinde devam edeceğini açıkladı.

21 Ocak tarihinde Arnavutluk’un başkenti Tiran’da ana muhalefetin hükümete karşı başlattığı gösterilerde, 3 kişi ölmüş onlarca gösterici de yaralanmıştı.

Arnavutluk Başbakanı Sali Berişa yaşanan olaylarla ana muhalefet Sosyalist Parti lider Edi Ramay suçlarken, Ramay’da gösterilerin devam edeceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz Cuma günü aralarında ana muhalefet Sosyalist Parti lider Edi Ramay’ın da katıldığı, on binlerce göstericinin yer aldığı gösterilerde hayatlarını kaybedenler anılmıştı.

Ana muhalefet Sosyalist Parti lideri Ramay yaptığı açıklamada, gösterilen devam edeceğini söyledi. Ramay, yaşanan siyasi kriz nedeniyle ülkede istikrarın giderek daha da çok zarar gördüğünü söyledi. Sali Berişa hükümetini bir daha istifaya çağıran Ramay, erken genel seçimlere gidilmesi çağrısında bulundu. Ramay, gösterilerin Arnavutluk’un bir çok bölgesinde gerçekleşeceğini de duyurdu.

Arnavutluk Başbakanı Sali Berişa bakanlar kurulu toplantısında yaptığı konuşmasında, ana muhalefet Sosyalist Parti lideri Edi Ramay’ın olayları sorumlusu olarak suçladı. Avrupa Birliği’ne (AB) girmeden büyük adım atan Arnavutluk’un AB süreci yolunda büyük zarar göreceğini söyledi. yaşanan olayları kara bir leke olarak değerlendiren Berişa, demokratik yollarla seçilen hükümeti düşürmek isteyenler amaçlarına ulaşamamışlardır şeklinde konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle