GeriDünya Arnavutluk Parlementosu'nda yumruklar konuştu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arnavutluk Parlementosu'nda yumruklar konuştu

ARNAVUTLUK’ta 4 kişin hayatını kaybettiği 21 Aralık protestolarından sonra ilk kez muhalefet partisinin de katıldığı Meclisi toplantısında yumruklar konuştu.

Meclis Başkanı Josefina Topali gündem sırasını sunduktan sonra, muhalefetteki Sosyalist Parti milletvekilleri 21 Aralık olaylarının gündeme getirilmesini istedi.21 Aralık olaylarının görülmeyeceğini söyleyen iktidar partisi milletvekili Armando Prela, beklenmedik bir anda muhalefet partisi milletvekili Edi Palokay tarafından yumruklandı.

Bu arada meclis salonundaki milletvekilleri ayağa kalıp kürsü önünde itişip birbirlerini tartakladı. Durumu sakinleştirmek amacıyla Meclis Başkanı Josefina Topali, oturuma 15 dakika ara verdi. Aradan sonra salona giren muhalefet partisi milletvekilleri, bu kez iktidar partisi milletvekillerine ’katiler’ diye bağırınca ortalık yine karıştı. Kürsü önünde arbede yaşandı.

Meclis Topali’nin talimatıyla muhalefet partisi milletvekilleri salondan çıkarıldı ve toplantı sona erdi. Yumruklanan milletvekili Armando Prela ise hastaneye kaldırıldı.

Meclis çıkışında muhalefet partisi milletvekilleri 18 Şubat’ta büyük protestolar düzenleyeceklerini ve Arnavutluk Başbakanı Sali Berişa’dan hesap soracaklarını açıkladılar.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle