Dünya Armani’ye söyle kürk kullanmasın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Armani’ye söyle kürk kullanmasın

Armani’ye söyle kürk kullanmasın

Hayvan hakları örgütü PETA’nın ünlü eylemcisi Pamela Anderson, kürk meraklısı aktris Cate Blanchett’e sert bir mektup göndererek, "Reklamını yaptığın Armani’nin, koleksiyonlarından kürkü çıkarmasını sağla" çağrısı yaptı.

Sahil Güvenlik dizisiyle üne kavuştuktan sonra kendisini hayvan haklarının savunulmasına adayan Pamela Anderson, son olarak Lake Garda’da PETA yararına bir davet düzenledi.

Davette, Giorgio Armani’nin bir yıl önce koleksiyonlarında artık kürk kullanmama sözü verdiğini, fakat bunu hala yerine getirmediğini vurgulayan Pamela, ünlü moda tasarımcısının kamuoyu baskısı altına alınmasını sağlayacak bir kampanya için 50 bin dolar bağış topladı.

Pamela Anderson, geçen hafta, Armani’nin bir numaralı yüzü olan Avustralyalı aktris Blanchett’a bir mektup yazdı. Pamela, mektupta, kendisi Armani’yi sözünü tutmaya zorlamak üzere davet düzenlerken, Blanchett’ın Milano’da Armani’nin yeni bir butiğinin açılışında yer aldığını ifade etti.

Mektupta, "Cate, sen Armani’nin reklam makinesinin büyük bir parçasısın. Lütfen Armani’nin verdiği sözü tutup koleksiyonlarından kürkü çıkarmasını sağla" dendi. Armani önceki gün bir açıklama yaparak, "Rakiplerimizle bizi kıyasladığınızda, haksız yere hedef haline getirildiğimizi görürsünüz. Gelecek koleksiyonlarda kürk olmayacak" demişti. Armani’nin mağazalara ulaşan kış koleksiyonunda, tilki ve tavşan kürk parçalar da var.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle