GeriDünya Arka bahçede ABD düşmanlığı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arka bahçede ABD düşmanlığı

Meksikalı 100 bin seyirci ABD milli futbol takımıyla oynanan maçta Usame bin Ladin lehinde tezahürat yaptı. ABD milli marşı çalarken ‘Usame’ diye bağırdılar. ABD tek golünü atınca da aynı sesler yükseldi.

MEKSİKA Devlet başkanı Vicente Fox, ABD Başkanı George W. Bush’un çiftlik arkadaşı ama, ülkesinde Amerikan düşmanlığı öylesine büyük ki, iki ülke milli futbol takımlarının maçında bile ‘Usame’ diye tezahürat yapılıyor, sokaklarda Amerikan bayrakları yakılmaya çalışılıyor.

Önceki akşam Mexico City’nin ünlü Azteca stadyumunda Meksika ile ABD arasında oynanan Dünya Kupası eleme grubu maçı öncesinde çalan Amerikan milli marşı, yuh, ıslık ve ‘Usame’ sesleri arasında kayboldu. 100 bin kişilik stadı tıka basa dolduran Meksikalı taraftarlar ABD’nin Eddie Lewis’in ayağından 59. dakikada attığı tek golün ardından da ‘Usame! Usame!’ diye tezahürat yaptılar. Meksika, Jared Borgetti ve Antonio Naelson’ın 30 ve 34’üncü dakikada attığı gollerle maçı 2-1 galip bitirerek ABD’ye karşı evlerinde 71 yıllık yenilmezlik unvanını sürdürdü. ABD takımının teknik direktörü Bruce Arena, takımının yenilgisini 2195 metrelik rakıma bağladı. Maçtan sonra da bir grup Meksikalı Amerikan bayrağını yakmaya teşebbüs etti, ancak yakmaktan vazgeçip üzerinde tepindiler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle