GeriDünya Arjantin devlet başkanına eşi görülmemiş ölüm tehdidi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arjantin devlet başkanına eşi görülmemiş ölüm tehdidi

Arjantin devlet başkanına eşi görülmemiş ölüm tehdidi
refid:13202622 ilişkili resim dosyası

Devlet Başkanı Cristina Kirchner'in seyahat ettiği helikopterin telsiz frekansından aldığı ölüm tehdidi Arjantin'de ortalığı karıştırdı. Yetkililer, vakit kaybetmeden olayla ilgili soruşturma açtı.

Olay Cuma günü yaşandı. Associated Press ajansı, Kirchner'i hükümet sarayına götüren helikopterin telsiz frekansına kimliği belirsiz kişiler tarafından girildiğini bildirdi.      

Kimliği belirsiz kişiler, devlet başkanına ağza alınmayacak küfürler sıralarken, "öldürün onu!" diye tehdit de savurdu. Ayrıca kısa bir süre de olsa askeri bir marşın dinletildiği de ifade edildi.  

Arjantin Başbakanı Anibal Fernandez, olayı bir "sindirme manevrası" olarak tanımlarken, bu tehdidi ciddiye aldıklarını ve olayla ilgili inceleme başlattıklarını açıkladı.

Resmi makamlar, Kirchner'in olay sırasında helikopterde olduğunu teyit etmese de Arjantin basını devlet başkanının telsizden ölüm tehdidini duyduğunu öne sürdü.

Kirchner konuyla ilgili değerlendirmesinde, "Son günlerde çok şeyler olup bitti. Bunlar dinozorların hala buralarda olduğunu gösteriyor" yanıtını verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle