GeriDünya Aralarında Türkiye'nin de olduğu 5 ülkeye Dünya Kupası mesajı “Lütfen sorun çıkarmayın”
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aralarında Türkiye'nin de olduğu 5 ülkeye Dünya Kupası mesajı “Lütfen sorun çıkarmayın”

Aralarında Türkiye'nin de olduğu 5 ülkeye Dünya Kupası mesajı “Lütfen sorun çıkarmayın”

Perşembe akşamı Rusya başkenti Moskova’da 2018 Dünya Kupası şampiyonası resmen açılışını yaparken, Kremlin yönetiminin Suriye ihtilafındaki dış oyuncu ülkeler ABD, Türkiye, İran, Irak ve İsrail’e 'Dünya Kupası boyunca 14 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında Suriye ile ilgili lütfen sorun çıkarmayın' ricasında bulunduğu iddia edildi.

Moskova tarafından sıralanan ülkelere Dünya Kupası mesajı gönderildiği iddiasını İsrail’de yayınlanan “İsrail Hayom” gazetesi duyurdu.

Haberde mesajın birkaç gün önce ABD, İran, Türkiye, Irak ve İsrail yönetimlerine iletildiğinin altı çizilerek bir de şu yoruma yer verildi: “2018 Dünya Kupası Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in milli ve şahsi gurur projesi. Bu yüzden Putin, Suriye krizinin şampiyonaya en ufak gölge düşürmesini istemiyor”.

Rusya’nın Suriye çevresinde 5 ülkeye Suriye uyarısı yanı sıra bundan birkaç gün önce şahsen Putin Ukrayna’yı da uyarmıştı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Putin, “Ukrayna’nın doğusundaki Donbas bölgesinde Dünya Kupası sırasında çatışmaların yinelenmesi türünden provokasyon yapılırsa, Ukrayna tamamen devlet olmaktan çıkabilir” uyarısında bulunmuştu.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (14.06.2018)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle