GeriDünya Arafat davası için takipsizlik isteği
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arafat davası için takipsizlik isteği

Arafat davası için takipsizlik isteği
refid:29605905 ilişkili resim dosyası

Fransız savcılık makamı, Filistin lideri Yaser Arafat'ın ölüm nedeni ile ilgili açılan soruşturmada takipsizlik kararı istedi.

BFM televizyon kanalı, Nanterre savcılığının 2012 yılında Arafat'a suikast yapıldığı şüphesiyle başlatılan soruşturma ile ilgili mütalaasını tamamladığını ve takipsizlik kararı vererek, dava açılmasına gerek görmediğini duyurdu.

Arafat, 11 Kasım 2004 yılında, Paris'in Clamart bölgesinde tedavi gördüğü Percy askeri hastanesinde 75 yaşında hayatını kaybetmişti.

Yaser Arafat'ın eşi Suha Arafat, Filistin liderinin zehirlendiği iddiasıyla Fransız adli makamlarının soruşturma başlatmasını istemişti. Savcılık, bu şikayet üzerine cenazeden alınacak örneklerin tıbbi laboratuvarlarda incelenmesini kararlaştırmıştı.

Fransız uzmanlar, Arafat'ın zehirlenerek değil, enfeksiyona bağlı olarak yaşlılıktan dolayı öldüğü yönünde görüş belirtirken, İsviçreli uzmanlar ise yayınladıkları raporda, yapılan incelemeler sonucu Arafat'ın zehirlenerek öldürülmüş olma ihtimaline açık kapı bırakmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle