Dünya Haberleri

DÜNYA

  Aracını Noel pazarındaki 300 kişinin üzerine sürdü

  Levent GÜNDÜZ/FRANSA (DHA)
  23.12.2014 - 11:36 | Son Güncelleme:

  Fransa’da cumartesi gününden itibaren üst üste yaşanan saldırılara bir yenisi daha eklendi. Fransa’nın batısındaki Nantes kentinde kimliği gizli tutulan 36 yaşında bir sürücü, yaklaşık 300 kişinin bulunduğu Noel pazarına girerek aracını kasıtlı olarak yayaların üzerine sürdü.

  Aracını adeta bir silah olarak kullanan sürücü 11 kişiyi yaraladı. Saldırgan olaydan sonra intihara teşebbüs etti. Kendini defalarca bıçaklayan zanlı, ağır yaralı olarak hastaneye sevk edildi. Yaralanan 11 kişiden 2’sinin durumunun ağır olduğu bildirildi.

  Aracını Noel pazarındaki 300 kişinin üzerine sürdü

  Aracını Noel pazarındaki 300 kişinin üzerine sürdü

  Pazar günü de Dijon kentinde yine bir sürücü 13 kişiyi aynı biçimde kasıtlı olarak yaralamıştı. Saldırıyı gerçekleştirenin Afrika kökenli bir Fransız olduğu, psikolojik tedavi gördüğü ve önceden Strasbourg’da yaşadığı öğrenildi. Dijon savcısı Marie-Christine Tarrare saldırganın 2001 yılından itibaren 157 kez klinikte tedavi gördüğünü açıkladı.

  Aracını Noel pazarındaki 300 kişinin üzerine sürdü

  Ayrıca Cumartesi günü Joue-Les-Tours kentinde polis karakoluna bıçakla saldıran ve üç polis memurunu yaralayan zanlının ismi Bilal olduğu, önceden Facebook hesabında IŞİD bayrağıyla terör grubuna destek çıktığı basına duyuruldu.

  Ülkede yaşanan üçüncü saldırının ardından Noel pazarları başta olmakla yaya ve turistlerin yoğun olduğu noktalarda denetimler artırıldı.

  Polis, üç olay arasında herhangi bir bağlantı olmadığını açıklasa da soruşturma devam ediyor. Yaşanan bu olayların üzerine dün de Fransa Başbakanı Manuel Valls'in "Ülkemiz şimdiye kadar hiç olmadığı şekilde tehlike altında" demesi, panik ortamını daha da pekiştirdi.

  Etiketler: fransa , Saldırı , noel pazarı
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı