GeriDünya Apo'nun avukatının kızı Kızıl Tugaylar üyesi çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apo'nun avukatının kızı Kızıl Tugaylar üyesi çıktı

İtalya'da Kızıl Tugaylar'a karşı son 3 günde düzenlenen operasyon ve soruşturmalar çerçevesinde, Öcalan'ın avukatlarından Luigi Saraceni'nin kızı da tutuklandı.

Başkent Roma'daki evine polisin gece yarısı baskın düzenlediği  Federica Saraceni (33) hakkında silahlı örgüt oluşturma suçlamasıyla soruşturma açıldı. Ardından da Roma Cumhuriyet Savcısı Franco Ionta'nın emriyle tutuklanan Federica Saraceni, Rebibbia Cezaevi'ne gönderildi.

Terörle mücadele birimleri ve savcılık, toplanan delillerden ve diğer sanıkların ifadelerinden hareketle, 1999'da Çalışma Bakanlığı danışmanı Prof. Massimo D'Antona'nın Kızıl Tugaylar tarafından düzenlenen bir suikastle öldürülmesinde Federica Sareceni'nin de belirli bir rol oynadığı şüphesini taşıyor.

Federica Sareceni'nin D'Antona suikastinin düzenlendiği günlerde Kızıl Tugaylar'a bağlı kişilerle telefon görüşmeleri yaptığının saptandığı, evinde de Mario Galesi'nin bir portresinin bulunduğu belirtildi.

Mario Galesi, D'Antona suikastinin faillerinden biri olarak niteleniyor. Mario Galesi, geçen Mart ayı başında kız arkadaşı Desdemona Lioce ile birlikte Roma-Floransa treninde seyahat esnasında güvenlik birimlerinin kimlik kontrolü sırasında çıkan çatışmada ağır yaralanarak ölmüştü. Federica Saraceni'nin geçmişte Mario Galesi ile  aşk yaşamış olabileceği de ileri sürülüyor.

Terörist Öcalan'ın İtalyan avukatı, eski parlamenter Luigi Saraceni, kızı Federica'nın tutuklandığı haberini Jamaika'da öğrendi. Luigi Saraceni'nin yarın Jamaika'dan Roma'ya dönmesi bekleniyor.

Tutuklanan Federica Sareceni'nin hakkındaki tüm suçlamaları reddettiği bildirildi. Federica Sareceni'nin avukatlığını eski yargıç,Avukat Francesco Misiani tarafından üstlenildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle