GeriDünya Annenin kahreden ihmali
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Annenin kahreden ihmali

Annenin kahreden ihmali
refid:10052785 ilişkili resim dosyası

Anne evde çıkan yangında yardım için dışarı çıktı. Kazayla kapıyı kapatınca 2 çocuğu öldü.

İngiltere'de 5 yaşındaki Lewis ve 7 yaşındaki Taylor Goldsmith, evde çıkan yangında annelerinin yardım almak için evden aniden çıkıp kapıyı kazayla kapatması sonucu yanarak öldü.

Olay, ülkenin Sesex bölgesindeki Eastbourne kasabasında meydana geldi. Lewis ve ablası Taylor  Goldsmith, evlerinin koridorunda oynarken çıkan yangını farkeden anneleri 29 yaşındaki Denis Goldsmith, yardım istemek için panikle dışarı fırladı. Eve girişte kullanılan tek kapı olan giriş kapısı anne Davis'in ardından kapandı. Sadece içeriden açılabilen kapı anne ve komşuların tüm çabalarına rağmen açılamadı.

Etraftakilerin bildirmesiyle olay yerine gelen itfaiye kapıyı kırarak içeriye girdiğinde iki çocuğun cesedi ile karşılaştı. İki çocuğun merdiven altında yanarak can verdiği belirtildi. Neden çıktığı bilinmeyen yangın daha sonra kısa sürede itfaiye tarafında söndürüldü.

Olay Eastbourne’de şok etkisi yaratırken, görgü tanıkları anne Denis’in yanan evin dışında kapıyı tekmelerken gördükleri “çocuklarım içeride, çocuklarım, onları kurtarın” diye bağırdığını anlattı. Karşı komşu Jason Maynard ise “Denis’i evin dışında çığlıklar içinde gördüğümde birşeylerin yanlış gittiğini anladım. Diğer komşular etrafını sarmıştı ve birlikte kapıyı tekmeliyorladı. Bana çocuklarının içeride oynadığını ve kapının üzerlerinde kitli kaldığını söyledi. Çocukları çıkarmak istedik ancak kapının kırılması mümkün değildi. İkisi de içeride kitli kalmışlardı’ dedi.

İki çocuğun ölümü ile ilgili soruşturma sürerken, Başmüfettiş Dick Coates, “Yaşanan sadece talihsiz bir yangın. Arkasında kasıt olduğunu sanmıyoruz, soruşturmamız olay tamamen aydınlanıncaya kadar sürecek’ diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle