GeriDünya Annemasse cami ve külliyesi açıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Annemasse cami ve külliyesi açıldı

Annemasse cami ve külliyesi açıldı

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Teşkilatının, Fransa’nın Annemasse kasabasındaki cami ve külliyesi hizmete açıldı. Açılışa, IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, IGMG Alpes Bölge Başkanı Ahmet Yavuz, IGMG Hac-Umre Birim Başkanı Tahir Kök­soy, IGMG Annemasse Şube Başkanı Alparslan Ekinci ve davetliler katıldı.

IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, açılan cami ve külliyenin kapısının ayrım gözetmeksizin tüm Müslümanlara açık olduğunu ifade etti. Ergün’ün konuşmasının ardından edilen dualarla Annemasse cami ve külliyesinin açılışı gerçekleştirildi. Ergün, “Bugün Annemasse şubemizin ve camisinin açılışını yaptık. Ayrıca burada eğitim merkezimiz, ana sınıfımız, İslami ilimler kurslarımız ve yıldız kurslarımız olacak” dedi.

Kemal Ergün, sadece bir cami açılışı yapmadıklarını, yan binalarla beraber şubenin haftanın her günü Türkiye ve diğer ülkelerden gelen Müslümanlara eğitim merkezi olarak hizmet edeceğini belirtti.
“Şubemiz en büyük yatırım olarak da hem dilimizi hem de dinimizi öğretme noktasında büyük bir irfan yurdu olacak” diyen Ergün, külliyenin 2 yıl gibi kısa bir sürede yapıldığına işaret etti.

Annemasse cami ve külliyesi açıldı

AVRUPA’NIN EN BÜYÜK CAMİSİ OLACAK
Fransa’nın tüm büyük şehirlerinde eğitim faaliyetlerini sürdürdüklerini anlatan IGMG Genel Başkanı Ergün, 15 Ekim’de Strazburg’da Avrupa’nın en büyük camisinin temelini atacakları bilgisini paylaştı.
Temelini atacakları caminin yanında ayrıca ilkokul, ortaokul, lise ve tarihi evler inşa edileceğini aktaran Kemal Ergün, “Burası Avrupa’nın ve Balkanların en büyük camisi olacak. Yaklaşık 32 milyon euroya mal olacak proje, 14 bin 500 metrekarelik bir alanda gerçekleşecek” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle