GeriDünya Annan, Arafat'a mektup gönderdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Annan, Arafat'a mektup gönderdi

BM Genel Sekreteri Kofi Annan, Filistin lideri Yaser Arafat'a bir mektup göndererek, İsrail eylemleri ne olursa olsun terörizme karşı mücadele etmesini istedi.

Diplomatik bir kaynak, Annan'ın bu mektubu, İsrail Başbakanı ArielŞaron'un Batı Şeria'nın bazı bölümlerinden ve Gazze Şeridi'nden çekilme planından şikayet eden Arafat'a cevaben yazdığını belirtti.
  
Annan mektubunda, Filistin yönetiminin terörle mücadele ve İçişleri Bakanlığı altında güvenlik güçlerini birleştirme taahhütlerini yerine getirmediğini kaydetti.
  
Filistin yönetiminin terörizmi sona erdirmek için derhal adımlar atması gerektiğini belirten Kofi Annan, ''Filistin'in terör savaşı İsrail tavizleri ile değiş tokuş edilmemeli'' dedi.
  
BM Genel Sekreteri mektubunda intihar saldırılarının uluslararası yasayı ihlal ettiğini berterek, teröre karşı mücadeleye göre dünyanın Arafat'ı ve Filistin yönetimini yargılayacağını ifade etti.
  
Filistinli Bakan Saib Erekat da, Annan'ın Arafat'a mektup gönderdiğini doğrulayarak, Filistin yönetiminin sorumluluklarını yerine getirdiğini söyledi.
  


Yorumları Göster
Yorumları Gizle