GeriDünya Anıtın içine sıkıştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anıtın içine sıkıştı

Anıtın içine sıkıştı

İngiltere'de tarihi bir köşkü ailesiyle birlikte ziyaret eden 7 yaşındaki çocuk, fotoğraf çektirmek için girdiği anıtın içine sıkıştı. Çocuğun bacağının kangren olmaması için zamana karşı yarışan kurtarma ekipleri taş anıtı taşlama çarkı ile kesti.

İngiltere'nin Wolverhampton kenti yakınlarında bulunan tarihi Wightwick Köşkü'nü ailesiyle birlikte ziyaret eden Max Morgan neredeyse bacağını kaybediyordu.

Anıtın içine sıkıştı

Poz vermek için köşkün bahçesinde bulunan ortası delik taş anıtın içine giren 7 yaşındaki Max Morgan, bacağını hareket ettiremediğini fark etti. Taşın içinden çıkmaya çalışan Max'e annesi ve iki kız kardeşi yardım etmeye çalıştı ancak çabaları sonuç vermedi.

3 SAAT SÜRDÜ

Bunun üzerine itfaiye ekipleri çağrıldı. Ancak gelen ekip de çocuğu çıkartamayınca, itfaiyenin özel kurtarma birimi devreye girdi. Yeni ekip, taşlama çarkı denilen aletle taş anıtı keserek Max'i kurtardı. Tüm bu operasyon 3 saat sürdü.

Anıtın içine sıkıştı

Hastaneye giden Morgan'ın olayı birkaç morlukla atlattığı ifade edildi. Çocuğun annesi Jana, kurtarma çalışmaları sırasında Max'in parmaklarını hissetmemeye başladığı için paniklediğini ve ağlamaya başladığını anlattı. Babası ise çocuğun daha küçük yaşlarda aynı taşın içine girerek fotoğraf çektirdiğini ancak artık büyüdüğü için bu kez taşa sıkıştığını anlattı. 

Anıtın içine sıkıştı

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle