GeriDünya Amcasını Ermeniler öldürmüş
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Amcasını Ermeniler öldürmüş

Amcasını Ermeniler öldürmüş
refid:8972477 ilişkili resim dosyası

Mail on Sunday gazetesi, Londra’nın yeni Belediye Başkanı Boris Johnson’ın aile tarihini bir kez daha mercek altına aldı.

Gazete, Ankara’da geçen hafta Kraliçe’ye tanıştırılan ve Johnson’ın kuzeni olan Türk diplomat Selim Kuneralp’ın Ermeniler tarafından öldürülen babası Zeki Kuneralp’i de konu etti. 1978’de Madrid’de Ermeni terör örgütü ASALA tarafından katledilen diplomat Zeki Kuneralp, Boris Johnson’ın büyük amcasıydı. Gazetenin suikastı anlatırken "ASALA teröristleri" yerine "Ermeni militanlar" ifadesini kullanması dikkat çekti. Haberde Büyükelçi Zeki Kuneralp’in seçkin bir diplomat olduğu ve önce İngiltere’de sonra Madrid’de görev yaptığı belirtildi.

The Mail on Sunday Gazetesi haberinde, Başkan Johnson’ın Osmanlı İmparatorluğu’na uzanan köklerinde ihanet, sürgün, cinayet ve politik maceralar bulunduğundan söz etti. Boris’in sarı saçlarının Çerkez halayık atalarının mirası olabileceğini öne süren gazete, önümüzdeki aylarda BBC’nin "Who Do You Think You Are?" adlı programında Boris’in renkli aile tarihinin araştırılacağını bildirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle