Dünya Altın madalyalı şeyhe 3 gün yas
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Altın madalyalı şeyhe 3 gün yas

Altın madalyalı şeyhe 3 gün yas

33 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu ölen Dubai şeyhi Raşid bin Muhammed törenle toprağa verildi. 2006 Asya Olimpiyatları’nda binicilik dalında 2 altın madalya kazanan şeyh için 3 gün yas ilan edildi.

DUBAİ Emiri ve Birleşik Arap Emirlikleri Başbakan Yardımcısı Muhammed bin Raşid el Maktum’un 33 yaşındaki oğlu Şeyh Raşid bin Muhammed bin Raşid el Maktum önceki gün geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybetmişti. 2002 yılında İngiltere’nin ünlü askeri akademisi Sandhurt’ten mezunAltın madalyalı şeyhe 3 gün yas olan şeyhin Dubai’deki Zahil Camisi’nde düzenlenen cenaze namazına emirlikten yüzlerce kişi katıldı ve aileye taziyelerini iletti.

Tutkusu futboldu

Şeyh’in beklenmedik ölümünün ardından Dubai’de bayraklar yarıya indirilirken üç günlük yas ilan edildi. Atları çok seven ve binicilikle ilgilenen Şeyh Raşid, 2006 Asya Olimpiyatları’nda iki altın madalya kazanmıştı. Futbola da büyük ilgi duyduğu bilinen şeyh, Manchester United taraftarıydı. Şeyh kısa hayatı boyunca birçok hayır işi yapmış ve dünyanın dört bir yanındaki çocuklara ilkokul eğitimi verilmesi için çalışmalar yürüten Dubai Cares isimli yardım derneği için çalışmıştı.

YEMEN’DE Mİ ÖLDÜRÜLDÜ

Arapça yayın yapan İran devlet kanalı El-Alam’ın internet sitesi, Şeyh Raşid’in ölümü konusunda farklı bir iddia ortaya attı. Habere göre Dubai Emiri’nin oğlu Raşid, Yemen’in Marib kentinde Husilerin roketli saldırısı sonucu öldü. Yemen’de Suudi Arabistan’ın öncülüğünde düzenlenen askeri operasyona Dubai’nin de içinde olduğu Birleşik Arap Emirlikleri de destek veriyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle