Dünya Haberleri

DÜNYA

  Almanya’nın zirvesine çıkan teleferik hizmete açıldı

  İHA
  25.12.2017 - 10:52 | Son Güncelleme:

  Almanya’nın en yüksek tepesi olan Zugspitze’e kurulan ve teknik özellikleriyle dünyadaki benzerlerinden farklı nitelikleri bulunan teleferik hizmete açıldı.

  Almanya’nın en yüksek tepesine sefer düzenleyecek teleferiğin üç yıl planlama, üç yıl da inşaat çalışması sürdü. Garmisch-Partenkirchen yakınlarındaki Grainau Vadi İstasyonu’ndan başlayacağı ilk sefer öncesi Münih Kardinali Reinhard Marx ile Bölge Protestan Kardinali Susanne Breit-Keler teleferiği kutsadı.

  Almanya’nın zirvesine çıkan teleferik hizmete açıldı

  1945 METRE YÜKSEKLİK FARKI
  Teknik özellikleri ile tek taşıyıcı ayaktan tepeye kadar 3 bin 213 metrelik en uzun açıklıkla dünyadaki tüm benzerlerinin önünde bulunan teleferik, vadi tabanı ile tepe arasındaki 1945 metre yükseklik farkıyla da benzersiz özelliklere sahip. Yeni hizmete açılan teleferik aynı terasa sefer yapan 1963’te açılmış olan Eibsee Teleferiği’nin yerini alacak. Eski teleferikle saatte en fazla 240 kişi taşınabiliyorken, yeni teleferikle bu rakamın 580’e kadar çıkacağı ifade edildi. Teleferiğin yeni yıl tatilinde çok sayıda kişiyi zirveye taşıması bekleniyor.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı