GeriDünya Almanya’nın en iyi okulu ELISABETH SELBERT
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya’nın en iyi okulu ELISABETH SELBERT

Almanya’nın en iyi okulu ELISABETH SELBERT

Almanya’nın en başarılı okulu bu yıl Aşağı Saksonya’daki Elisabeth Selbert seçildi. Okul yöneticileri ve öğrenciler birincilik ödülünü, Başbakan Merkel’in de katıldığı törende aldı. 34 etnik kökenden 2 bin öğrencisi bulunan Elisabeth Selbert, 100 bin euro ile ödüllendirildi.

Elisabeth Selbert dışında beş okul daha ödüle layık görüldü. Heidelberg’deki Waldparkschule, Münih’deki Kirchheim Lisesi, Bremen’deki Borchshöhe İlkokulu, Kuzey Ren Vestfalya’daki Avrupa Bornheim Okulu, ve Rio de Janeiro’daki Alman Okulu da 25’er bin euro ödül kazandı.

Dereceye giren okulları kutlayan Merkel, “Almanya’nın her yerindeki okullar çok başarılı eğitim veriyor. Alman Okul Ödülleri de bu okulları yenilik ve yaratıcılık konularında destekliyor ve okulların bu mükemmel eğitim modellerinin tanıtımını yapıyor” dedi.

Robert Bosch Vakfı tarafından 2006 yılından beri verilen ödülü almak için şimdiye kadar 2 binden fazla okul başvurdu. Her yıl düzenlenen yarışmada okulların eğitimdeki başarısı, çeşitliliği, ders kalitesi, sorumluluk bilinci ve okuldaki hayat değerlendiriliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle