Dünya Almanyalı Balıkesirliler Dursunbey’de
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanyalı Balıkesirliler Dursunbey’de

Almanyalı Balıkesirliler Dursunbey’de

Almanya’da Balıkesirliler tarafından kurulan Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği üyesi yaklaşık 45 kişi, düzenlenen gezi kapsamında Dursunbey’i ziyaret etti.

HER yıl Türkiye’nin çeşitli bölgelerini gezen dernek üyelerini Dursunbey ilçe merkezinde bulunan Şehitler Anıtı’nda karşılayan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, konuklarıyla yakından ilgilendi. Anıtın önünde toplu fotoğraf çektiren dernek üyelerine anıtı tanıtan Başkan Bahçavan, anıtta Dursunbeyli şehitlerin isimlerinin bulunduğunu hatırlattı. Dernek Başkanı Ramazan Köyden tarafından hediye takdim edilen Başkan Bahçavan, Dursunbey’i gezecek olan heyete çeşitli bilgiler de verdi.

Almanyalı Balıkesirliler Dursunbey’de

Dernek başkanı Ramazan Köyden, “Gezimizin amacı Almanya’daki Balıkesirlileri bir araya getirmek ve oradaki insanımıza Balıkesir’imizi ve Anadolu’muzu unutturmayarak bir köprü vazifesi görmek. Derneğimizi bazı aktiviteleri var. Bunlardan birisi de Almanya’daki Balıkesirlileri Balıkesir’e getirip gezdirmek. Her yıl bir ilçeyi programımıza alıyoruz. Bu yıl da Dursunbey’i programımıza aldık” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle