GeriDünya Almanya’dan kayyuma Başiskele’de protesto
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya’dan kayyuma Başiskele’de protesto

Almanya’dan kayyuma Başiskele’de protesto

Kocaeli’de iflas ettiği belirtilen Alman şirketinin çalışanları, ücretlerini alamadıkları ve çıkışları verilmediği için mağdur olduklarını söyleyerek durumu protesto ettiler.

BAŞİSKELE İlçesi’nde bulunan Almanya merkezli kazan ve atık ısı sistemleri üretimi yapan Oschatz çalışanı 90 kişiden yaklaşık 30 kişi, fabrikada toplanarak eylem yaptı. İşçiler, iflas etiği söylenen firmaya Alman hükümeti tarafından kayyum atandığını, ancak kendilerinin çalışma durumuyla ilgili açıklamada bulunulmadığını belirtti. Geçen ay ücretlerinin yatırılmadığını söyleyen işçiler, çıkışlarının verilmemesi nedeniyle mağdur olduklarını söyledi.
Eylem yapan işçiler adına konuşan Serkan Horuz, şunları söyledi: “Bu firma, merkezi Almanya’da bulunan uluslararası büyük bir firmadır. Firma iflas etti, kayyum atandı. Hiçbir yetkili yok burada. Bizim maaşlarımız her ayın 25’inde yatırılıyordu. Geçen ay maaşımız yatırılamadı. Bizim çıkışımızı vermiyorlar. Bizler burada mağdur olduk, çaresiz kaldık. Devletimizin yetkililerinden bizlerin bu mağduriyeti için yardımcı olmalarını diliyoruz. Biz 90 işçi olarak ailelerimizle birlikte Ramazan ayında mağdur edildik.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle