GeriDünya Almanya’dan flaş ‘Türkiye’ kararı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya’dan flaş ‘Türkiye’ kararı

Almanya’dan flaş ‘Türkiye’ kararı

Alman Federal Savcılık, Türkiye'nin Almanya'da casusluk faaliyeti yürütüldüğü iddiasıyla dün ikinci bir soruşturma başlattı.

Almanya, topraklarında Türkiye tarafından casusluk faaliyeti yürütüldüğü iddiasıyla dün ikinci bir soruşturma başlatırken, Alman İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere ülkesinin casusluğa müsamaha göstermeyeceğini söyledi.

Alman Federal Savcılık (GBA) makamı sözcüsü, "Casusluk şüphesiyle adı açıklanmayan bir kurum hakkında soruşturma başlattık" dedi.
Sözcü, Alman basınında yer alan ve soruşturulan kurumunMilli İstihbarat Teşkilatı (MİT) olduğu ve MİT'in Almanya'daki FETÖ mensupları hakkında casusluk yürüttüğü iddiası hakkındaki sorulara cevap vermedi.

Sözcü bu soruşturmanın FETÖ destekçilerine karşı casusluk faaliyetleri yürüttüğünden şüphelenilen Türk imamlara yönelik soruşturmadan ayrı yürütüldüğünü belirtti.

İçişleri Bakanı Maiziere, dün yaptığı açıklamada, "Türkiye'ye birkaç defa bu tür faaliyetlerin kabul edilemez olduğunu söyledik. Gülen hareketi hakkında ne düşünürseniz düşünün ama burada Alman yasaları geçerlidir ve yabancı devlet Alman vatandaşları üzerinde casusluk yapamaz" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle