GeriDünya Almanya'da Türk terör sanığı suçunu itiraf etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya'da Türk terör sanığı suçunu itiraf etti

Almanya'nın Frankfurt Yüksek Eyalet Mahkemesinde bugün yargılanmaya başlayan Kadir T. (24) adlı terör sanığı, "İslami Cihat Birliği" adına bir video kamera ve gece görüş cihazı tedarik ederek, bu malzemeleri Düsseldorf Yüksek Eyalet Mahkemesinde yargılanmakta olan Adem Yılmaz adlı terör sanığına verdiğini itiraf etti.

Kadir T, mahkemede verdiği ifadede, Yılmaz'ın kardeşi Burhan Yılmaz'ı küçüklüğünden beri tanıdığını, küçüklüğünde İslamiyet hakkında bilgi sahibi olmadığını, bu durumun, amcasının kendisine din dersi vermesiyle değiştiğini anlattı.

ABD'deki 11 Eylül saldırılarından sonra, bunun İslamiyet'le ilgisi bulunmadığını düşündüğünü, ancak Yılmaz'ın çevresinde bu konunun çok tartışıldığını, cihadı Müslümanlar için bir görev olarak görmüş olduğunu, ancak tutuklu kaldığı süre içinde düşüncelerinin değiştiğini ve cihattan vazgeçtiğini söyledi.

Kadir T'nin davası için 2 duruşma gününün daha öngörüldüğü, sanığın suçunu itiraf etmesi nedeniyle mahkeme, savcılık ve sanık avukatının, Kadir T'nin alacağı hapis cezasının tecil edilmesi konusunda şimdiden anlaşmaya vardığı bildirildi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle