Dünya Haberleri

DÜNYA

  Almanya'da tren kazası: 7 ölü

  Hürriyet Haber
  06.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Almanya'nın Köln kenti yakınlarında meydana gelen tren kazasında ölenlerin sayısı 7'ye çıkarken, yaralıların sayısı 105 olarak açıklandı. Polisin yaptığı açıklamada, 7. cesedin köpekler yardımıyla yapılan arama ve kurtarma çalışmaları sırasında trenin enkazı arasında bulunduğu belirtildi.

  Trende Avrupalı ve Amerikalı yaklaşık 300 yolcunun bulunduğu, yaralılardan 20'sinin durumunun ağır olduğu bildirildi. Aralarında doktorların da bulunduğu yaklaşık 300 kişilik kurtarma ekibinin çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

  Bu arada, Alman demiryolları Deutsche Bahn Genel Müdürü Hartmut Mehdorn, kazaya aşırı hızın yol açmış olabileceğini belirterek, trenin raydan çıktığı yerdeki hız sınırının saatte 40 km olduğunu kaydetti. Kazanın nedeninin belirlenmesi için soruşturma açıldığını kaydeden Mehdorn, soruşturmayı yürüten yetkililerin trenin takometresini inceleyecekleri ve bununla ilgili sonuçların gün içinde açıklanabileceğini söyledi. Kaza yerinin bir savaş alanını andırdığını belirten yetkililer, son derece üzücü görüntülerin bulunması sebebiyle kaza bölgesine halkın girişinin yasaklandığını bildirdiler.

  Hollanda'nın Amsterdam kentinden İsviçre'nin Basel kentine giden tren, gece yarısından sonra, Köln ve Bonn arasındaki Bruehl kenti demiryolu istasyonundaki çalışma nedeniyle raydan çıkmış ve bir eve çarpmıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı