GeriDünya Almanya'da para nakliye aracını soyan Türk'e hapis
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya'da para nakliye aracını soyan Türk'e hapis

Sürücülüğünü yaptığı para nakliye aracını soyan 37 yaşındaki Türk, Ulm Eyalet Mahkemesi tarafından 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, adı açıklanmayan soyguncunun, suçunu itiraf etmesini, olaydan pişmanlık duymasını ve çaldığı yaklaşık 2,7 milyon Avro'yu, 270 bin Avro'su dışında iade etmiş olmasını dikkate alarak cezasını hafifletti.

Aslında iyi insan olduğunu ve bir anlık bir hevese kapılarak parayı çaldığını itiraf eden şahsın mahkemede, “Bana bir fırsat verilmesini istiyorum. Ben burada yalnız değilim. Eşim ve 2 çocuğum da burada. Gerçekten çok üzgünüm. Aslında kötü bir insan değilim” şeklinde konuştuğu belirtildi.

Parayı her zaman geri vermeyi düşündüğünü, ancak cezaevine konulmaktan korktuğunu ifade eden kişinin, “Bir hata yaptım ve içtenlikle pişmanlık duyuyorum” dediği kaydedildi.

Söz konusu kişinin, parayla birlikte Neu-Ulm kentine gittiği ve paranın bir kısmını bir tarlaya, diğer bir kısmını da kardeşinin evinin bahçesine gömdüğü, daha sonra da evine giderek eşine durumu anlattığı ve teslim olmak istediğini söylediği belirtildi.

Soyguncunun, pasaportunu para nakliye aracı içinde unuttuğu için daha sonra Bregenz kentine giderek sahte pasaport hazırlatmayı düşündüğü, bunu başaramayınca kiralık bir araçla İspanya'ya kaçtığı, büyük kanarya adasına geçtiği, ardından Barcelona kentine gittiği, burada paraların bir kısmını harcadıktan sonra pişmanlık duyarak ailesinin yanına döndüğü ifade edildi.

Bu kişinin daha sonra Almanya'da çaldığı paraları sakladığı yerden çıkartarak polise teslim ettiği kaydedildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle