GeriDünya Almanya'da Muhlis kavgası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya'da Muhlis kavgası

İşlediği suçlardan dolayı sınırdışı edilip, mahkeme kararıyla Almanya'ya dönmesine izin verilen Muhlis Arı dönüş hazırlığı yaparken, şimdi de mahkeme masrafları dert oldu.

Almanya'nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, çok fazla suç işlediği gerekçesiyle sınırdışı edilen ve geçen hafta mahkeme kararıyla Almanya'ya dönebilmesine karar verilen Muhlis Arı aleyhindeki yayınını sürdürüyor. Almanya'da işlediği 62 suçtan dolayı 14 yaşına basar basmaz sınırdışı edilen Muhlis Arı'nın, vergi verenlere büyük maliyeti olduğunu savunan gazete, ‘‘Almanya'da büyük öfke. Sınırdışı edilen kaos çocuk Muhlis için kim elini cebe atacak? Yoksa yine hepimiz mi?’’ diye sordu.

Maliyeti 45 bin mark

Gazete, Muhlis'in şimdiye kadar kaç paraya malolduğunu hesapladığını belirterek bu dökümü şöyle verdi: Sınırdışı edilmeden önce 131 gün boyunca kaldığı hapisteki masrafının toplamı 15 bin 720 mark. İstanbul'a gönderilirken diğer yolculardan ayrı tutulması için Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanlığı'nın Lufthansa'ya ait bir yolcu uçağında ayırdığı 18 kişilik bilet ücreti 30 bin mark. Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi'nin kararıyla Almanya'da yeniden oturma izni alabilecek Muhlis Arı'nın, vergi ödeyenlere maliyetinin daha da yükselebileceği belirtildi.

Kurbanların masrafları

Haberde, Muhlis Arı'nın avukatı Alexander Eberth'in masraflarının 2500 marklık bölümünü de davayı kaybettiği için Münih Belediyesi'nin ödemek zorunda kaldığı, kalan kısmı Muhlis'in ailesinin ödediği kaydedildi. Muhlis'in davalarıyla çok sayıda yargıç ve savcının ilgilendiği, kendisi tarafından zarara uğratılan kurbanların hastane masraflarının da ‘‘6 rakamlı’’ bir sayıya ulaştığı belirtildi. Haberde, Muhlis Arı'nın, kendisi için başkalarının para ödemesine alışık olduğu, babasının da kendisine her ay 1500 mark verdiği de öne sürüldü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle