GeriDünya Almanya’da ‘Kadınların Sanatı’ sergisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya’da ‘Kadınların Sanatı’ sergisi

 Almanya’da ‘Kadınların Sanatı’ sergisi

Almanya’nın Köln kentinde, Türk sanatçıların eserlerinin de yer aldığı ‘Kadınların Sanatı’ adlı resim sergisi açıldı.

KUNSTHALLE Lindenthal’de düzenlenen sergide, çeşitli ülkelerden 10 kadın sanatçının eserleri yer alıyor. Zarifa-Art sanat ajansı tarafından oluşturulan sergide, Necmiye Aktürk ve Leyla Kadıoğlu’nun eserleri de bulunuyor. Aktürk, 4 yılda 11 sergi açtığını, kalbinden gelenleri tuvale yansıttığını, yıllar geçtikçe resimde kendini daha fazla geliştirme fırsatı bulduğunu söyledi.

En son koleksiyonunun İstanbul resimlerinden oluştuğunu belirten Necmiye Aktürk, “İstanbul resimlerim, gerek Almanlar gerekse Türkler tarafından çok beğenildi. Bu sergi Köln’de açılacağı için tarihi Köln Katedralini de resmetmek istedim. Kadınların zaman buldukça bu sanatla ilgilenmesini tavsiye ederim. Resim yapmak bana çok iyi geliyor” dedi.

Leyla Kadıoğlu ise sergide Türkiye’nin tarihi, doğal, kültürel güzelliklerini yansıtan yağlı boya tablolarını sanatseverlerin beğenisine sundu. Lindenthal Belediye Başkanı Helga Blömer-Frerker’in yanı sıra sanatçılar, sanatseverler ve çok sayıda davetlinin açılışına katıldığı sergi, 12 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek.

Almanya’da ‘Kadınların Sanatı’ sergisi

Yorumları Göster
Yorumları Gizle