GeriDünya Almanya’da göçmenlerin oturduğu binada yangın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya’da göçmenlerin oturduğu binada yangın

Almanya’da göçmenlerin oturduğu binada yangın

Almanya’nın Rheinland-Pfalz eyaletinin Bingen kentinde göçmenlerin oturduğu bir binanın bodrum katında yangın çıktı.Yangının aşırı sağcıların kundaklaması sonucu çıktığından şüpheleniliyor.

Bingen polisinden yapılan açıklamaya göre, göçmenlerin de aralarında bulunduğu 31 kişinin oturduğu binanın bodrum katında çıkan yangında 2’si itfaiye eri olmak üzere 6 kişi dumandan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Açıklamada, binanın duvarlarında muhtemelen yeni çizilmiş 3 tane gamalı haç işaretinin saptandığı ifade edildi.

Olayı araştırmak için özel bir birim kurulduğu belirtilen açıklamada, polisin kundaklama şüphesiyle soruşturma başlattığı kaydedildi.

Almanya’da göçmenlerin oturduğu binada yangın


DUVARLARDA GAMALI HAÇ İŞARETLERİ

Açıklamada, olayın aşırı sağcı bir arka planı olabileceğinin dışlanmadığı, gamalı haç işaretleriyle yangın arasındaki bağın araştırıldığı belirtildi.

Bina kullanılamaz hale gelirken Bingen Belediyesi, binada oturanlar için bir çadır kurdu ve bir salon tahsis etti. Olay yerini ziyaret eden Rheinland-Pfalz Eyaleti Başbakanı Malu Dreyer, bunun aşırı sağcı motivasyonla yapıldığının tamamıyla söylenemeyeceğini ancak bu yönde çok sayıda ipucunun bulunduğunu söyledi.

Dreyer, "Bu elbette şok edici ve gerçekten utanç verici" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle