GeriDünya Almanya’da eşcinseller Türk camisinde homofobiyi tartışacaklar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  15
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya’da eşcinseller Türk camisinde homofobiyi tartışacaklar

Almanya’da eşcinseller Türk camisinde homofobiyi tartışacaklar
refid:27556788 ilişkili resim dosyası

Almanya'nın başkenti Berlin'de, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı Türk Şehitlik Camii, eşcinselleri camiye davet etti.

Eşcinseller 24 Kasım Pazartesi günü saat 19.00'da önce camiyi gezecek, daha sonra ise “İslam ve Homofobi” konulu panele katılacaklar.

Etkinliğe katılım çağrısı Leadership Derneği, Göçmen Lezbiyen ve Homoseksüeller Derneği ile Şehitlik Camii Derneği tarafından yapıldı. Etkinlik Leadership Derneği'nin yürüttüğü "Meet2respect" projesi kapsamında düzenleniyor. “Diğerleriyle Karşılaş” parolasıyla yürütülen proje hoşgörüsüzlük, ayrımcılık ve şiddetin ortadan kaldırılmasını hedefliyor.

Queer.de adlı İnternet sitesinde yer alan haberde camiyi ziyaret edeceklerin 19 Kasım tarihine kadar daniel.worat@vk-online.de elektronik posta adresine başvurmaları istendi. DİTİB Şehitlik Camii ile eşcinsellerin çatı kuruluşu LSVD arasında yıllardır iyi bir diyalog bulunuyor. LSVD 2008 yılında üyelerine camideki açık kapı gününe katılmaları çağrısı yapmıştı. Y2012 yılında ise eşcinseller, ırkçı saldırılara karşı camiyle dayanışma göstermişlerdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle