GeriDünya Almanya’da 15 bin Türk eşcinsel var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya’da 15 bin Türk eşcinsel var

Almanya'nın başkenti Berlin’de altı yıl önce başlatılan Türk eşcinsellerinin ‘Gayhane’ adlı partisi her ay gittikçe büyüyen bir katılımla yapılıyor.

Kreuzberg’in Oranien Caddesi’nde toplanan Türk gayler, müzik ve dans eşliğinde eğlendikleri partide kendilerini rahatça ifade edebiliyorlar. Hatta aralarına Yunan, Arap ve İsrailli gayler de katılıyor ve her dilden müzik çalınıyor. Travesti göbek dansçılarını ve hatta bıyıklı iki esmer erkeği yanak yanağa dans ederken görmek bile mümkün.

AYDA BİR CUMARTESİ GÜNÜ

Lezbiyenlerin de aralarında bulunduğu Türk gayler, Oranien Caddesi’nde her ayın son Cumartesi günü toplanıyorlar. Programın organizatörlüğünü yapan kadın kılığındaki ünlü oryantal Hakan Tandoğan, AFP ajansına yaptığı açıklamada, ‘Gayhane partisi, Türk gaylerin en azından ayda bir gece, Almanya’daki Türk toplumu içinde kabul gördüklerini hissettikleri tek etkinlik. Buradan bir iki cadde kuzeyde ya da güneyde olsaydık mutlaka suratımızı dağıtırlardı. Burada kendimizi özgür ve güvende hissediyoruz’ diyor. Almanya’da bugün 15 bin Türk gay bulunduğu belirtiliyor. Ancak hálá kendisini gizleyen gaylerin sayısının sanıldığından daha fazla olduğuna inanılıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle