Dünya Haberleri

DÜNYA

  Almanya ‘arama’ çıkaracak mı

  Celal ÖZCAN / BERLİN
  01.12.2017 - 23:25 | Son Güncelleme:

  CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın Almanya Başbakanı Merkel’le önceki günkü telefon görüşmesinde FETÖ elebaşlarından Adil Öksüz konusunun da gündeme geldiği belirtildi.

  Telefon görüşmesinde Başbakan Merkel’in firari sanık Adil Öksüz’ün Almanya’da olduğu iddiasını inandırıcı bulduğu ve aranması gerektiğini söylediği iddia edildi. Avrupa Parlamentosu eski milletvekili Ozan Ceyhun, Merkel’in Adil Öksüz hakkında arama kararı çıkaracakları sözünün öteki Avrupa ülkeleri için de emsal teşkil edeceğini kaydetti. Ceyhun, “Hollanda ve Belçika’da iş ve medya dünyasından çok sayıda firari FETÖ mensubu var. Bunlar kaçak yollardan çıkardıkları paralarla burada iş yapmaya çalışıyorlar” dedi.

  ALMANYA DOĞRULAMADI

  Almanya ise bu konudaki iddialar üzerine açıklama yapmak istemedi. Konu, Berlin’de hükümet basın toplantısında da gündeme geldi. Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Erdoğan ve Merkel arasındaki telefon görüşmesinin ikili ilişkiler üzerine olduğunu belirterek, “Biz şu andaki ikili ilişkilerin durumunu üzücü buluyoruz. Bu bağlamda Başbakan bir kez daha Türkiye’de Alman tutukluların durumuna ve bu konudaki temel tavrımıza vurgu yaptı” ifadesini kullandı. 

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı