Dünya Haberleri

DÜNYA

  Alman siyasetçiden parti liderine: O kadınla evli olsam kendimi öldürürdüm

  DIŞ HABERLER SERVİSİ
  17.02.2016 - 00:30 | Son Güncelleme:

  AB Komiseri Günther Öttinger ile Alman mülteci karşıtı AfD Partisi Başkanı Frauke Petry arasındaki atışma Almanya'yı salladı.

  Öttinger, Berlin'deki bir panelde Petry'yi “Almanya adına utanç verici” diye niteledi ve “Eğer o kadın benim karım olsaydı, bir gecede kafama bir kurşun sıkar, kendimi öldürürdüm” dedi.

  Olay sosyal medyada fırtına etkisi yarattı.

  Bunun üzerine AfD Başkanı Petry, açıklama yaptı: “Sayın Öttinger kafanızdaki fantezi çok iğrenç. En çok karınızın buna ne diyeceğini merak ediyorum” dedi.

  Alman siyasetçiden parti liderine: O kadınla evli olsam kendimi öldürürdüm
  Günther Öttinger

  Öttinger bu karşı açıklama üzerine Petry'nin Alman sınır polisinin gerekirse mültecilere silah kullanabileceği sözünü hatırlattı ve bunun kabul edilemeyeceğini söyledi. Öttinger, sözlerinde geri alacak bir durum olmadığını belirtti.

  PETRY NE DEMİŞTİ?

  Mannheimer Morgen gazetesine geçtiğimiz haftalarda bir röportaj veren Frauke Petry kayıtsız sığınmacıların Avusturya üzerinden ülkeye gelişlerinin engellenmesi gerektiğini söylemişti. “Hiçbir polisin bir sığınmacıyı vurmak istemediğini” söyleyen Petry, “Polis, sınırın yasadışı olarak geçilmesini engellemek zorunda, eğer gerekirse silahını kullanmalı, yasada böyle yazar” diye konuşmuştu.

  Almanyada ırkçı liderden öneri: Polis sığınmacıları gerektiğinde vurmalıAlmanya'da ırkçı liderden öneri: 'Polis sığınmacıları gerektiğinde vurmalı!'

  Büyük ses getiren bu açıklamanın ardından yapılan bir kamuoyu araştırması ise AfD liderinin yalnız olmadığını ortaya koymuştu. Araştırmaya göre; Almanların yaklaşık 3‘te 1‘i silahsız sığınmacıların üzerine gerekirse ateş açılmasından yana olduğunu göstermişti. 

  Korkutan araştırma: Almanların 3te 1i Frauke Petry gibi düşünüyorKorkutan araştırma: Almanların 3'te 1'i Frauke Petry gibi düşünüyor

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı