GeriDünya Alman polisi evinden ölüsünü çıkardı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alman polisi evinden ölüsünü çıkardı

Alman polisi evinden ölüsünü çıkardı

ALMANYA’nın Frankfurt kentinin Höchst semtinde polisin mahkeme kararıyla evden çıkarmak için evine zorla girdiği 42 yaşındaki Savaş Kabasakal’a şiddet kullanarak ölümüne sebep olduğu iddia edildi.

Frankfurt Savcılığı’nın soruşturma başlattığı olayla ilgili detaylı otopsi raporu bekleniyor. 11 yaşında bir çocuk babası Savaş Kabasakal’ın yakınları polis merkezi önünde eylem yaptı. “Polis! Kardeşimi neden öldürdünüz?” yazılı pankart taşıyan maktulün kardeşi Hakan Kabasakal’a bir süre sonra polis ekipleri engel oldu. Perşembe günü saat 15.00’te polis ekiplerinin ağabeyinin kaldığı eve geldiğini anlatan Kabasakal, şunları söyledi: “Ağabeyim eşinden ayrılmak üzereydi. Polis perşembe saat 3’te evi boşaltmalarını istemişti. Ben abime boşaltma için yardıma gelmiştim. Ben gelince abim duşa girdi. 15 dakika sonra sonra polislerin geldiğini gördüm, zile basmadan indim kapıyı açtım. Ağabeyim duştan çıkınca, üzerinde sadece küçük bir havlu vardı. Polisler bize dışarı çıkın diye bağırdı. Polisin biri ağabeyime arkadan saldırdı o anda kapı kapandı. Sesler geldi. Biz caddeye çıktık. Cam açıktı. 10 dakika ağabeyimin ve polislerin sesini duyduk. Sonra ses kesildi.”    

EŞİNDE MORLUKLAR

Ayşe Kabasakal da eşine zor kullanıldığını anladığı anda eve girmek istediğini, iki polisin kendisini dışarı attığını söyledi. Ayşe Kabasakal’a kolundaki morluklar nedeniyle doktor raporu verildi. Savaş Kabasakal’ın 11 yaşında bir oğlu olduğu ve annesiyle evden ayrıldığı belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle