GeriDünya Alman olan İngilizleri sayısı yüzde 361 arttı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alman olan İngilizleri sayısı yüzde 361 arttı

Alman olan İngilizleri sayısı yüzde 361 arttı

İngiltere’nin AB’den ayrılmasının (Brexit) yaşamayı ve çalışmayı ileride zorlaştıracağından endişelenen İngilizlerin başvurularıyla beraber 2016 yılında Alman vatandaşı olan İngiliz sayısı yüzde 361 artarak 2.865’e yükseldi.

ALMANYA Federal İstatistik Ofisi’nden yapılan açıklamada geçen yıl toplam 2.865 İngilizin Alman vatandaşı olduğu duyuruldu. Alman pasaportu almanın birkaç ay sürmesinden dolayı artışın bu yıl çok daha fazla olması bekleniyor. İstatistik ofisinden yapılan açıklamada, “Brexit ile olan bağlantı çok net” denildi.
Bazı İngilizler, İngiltere’nin sert bir Brexit gerçekleştirerek ortak pazardan çıkacağı ve blokta sınırlı hareket özgürlüğüne sahip olacağından endişeleniyor olabilirler. İngiltere’nin 2019 yılı itibariyle Avrupa Birliği’nden
ayrılması bekleniyor fakat Başbakan olarak kalmasına rağmen parlamentoda çoğunluğa sahip olmayan Theresa May’in geçen haftaki seçim felaketinin ardından nasıl bir Brexit anlaşmasının oluşacağı konusunda soru işaretleri ortaya çıktı.
İstatistik kurumu geçen yıl 110.400 yabancının Alman vatandaşlığı aldığını ve bunun bir önceki yıla göre yüzde
2.9’luk artış temsil ettiğini, vatandaşlık alanların sayısındaki en büyük artışın ise İngilizler arasında olduğunu belirtti.
Alman vatandaşlığı alan en büyük grubu 16.290 kişi ile Türkiye’den gelenler oluştursa da bu rakam geçen yıla göre yüzde 17.3 düşüşü temsil etti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle